Kodėl neverta rinktis įdomaus kursinio/bakalaurinio darbo?

Per paskutines 24 valandas iškepiau savo kursinį darbą, ir po kelių valandų nešiu jį priduoti. Taigi bemiegė naktis ir visas kursinis (išskyrus praktinę dalį, ją pasidariau anksčiau, teorija sudaro 2/3 vertinimo). Bet šiaip, ne apie tai.

Kodėl neverta rinktis įdomaus kursinio/bakalaurinio darbo?

Mūsų universitetai nepritaikyti įdomiems dalykams. Gal ir skamba absurdiškai ir melagingai, bet bent jau maniškiui (VUKHF) tai galioja 100%. Manau, kad apytiksliai 90% žmonių mano specialybėje bandė kepti tai ką kepa studentai pas mus kiekvienais metais – kompiuterizavo darbo vietą. Tai yra pakankamai natūralu, nes visas kursas paremtas tuo, viskas sudaryta, programos, dėstytojų kalbos, darbų metodiniai reikalavimai, bet ar tai įdomu? Mes juk verslo informatikai, negi mes negalime nieko kita veikti kaip modelius organizacijų braižyt? (tai darom jau 4 metai)

Privalumai rinktis ir kepti standartą:

  • lengva, greita(galima susispausti į kokias 8 valandas programingo ir 24 teorijos, čia aš apie kursinį, bakalauro dar neteko daryti per tiek laiko)
  • dėstytojų palankumas (šiemet ieškant bakalaurinio darbo vadovo užkliuvau už vieno dėdės, kuris niekaip nesuprato kaip baigiamąjį darbą galima daryti ne už pinigus kažkokiai organizacijai, o sau, savo įdomumui)
  • garantuotas rezultatas (įsivaizduokite – sugalvojote kokią nors balso atpažinimo sistemą daryti, ir nepavyksta, programa vos veikia)
  • nereikės sukti galvos ką daryti su analizės dalimi. (vėl pvz.: visi bakalaurinio/kursinio reikalavimai/pavyzdžiai grįsti diagramomis skirtomis tirti organizaciją, kompiuterizuoti procesą, sukurti informacinę sistemą ir t.t., bet kas jei darbas kurį darote nesusijęs su jokia organizacija? kas jei darbas tiriamojo pobūdžio? gal net probleminė sritis nėra jau tokia aiški? kokią analizę tada daryti? )

Jei kas žinot universitetų kuriuose taip nėra, atsiprašau iš anksto. Jei nesunku pasakykit kur jie randasi.. Tiesiog esu žiauriai nusivylęs savo studijomis.

Reklama

1 comment so far

  1. . on

    Aš studijuoju VDU verslo informatiką, tai po kol kas studijomis nesu nusivylęs. Atvirkščiai, kai kuriose paskaitose vertinama studento iniciatyva pateikti kokią nors naudingą informaciją savo grupiokams.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: