Rusofobija – getting serious?

Rusija – kas ji, priešas ar draugas? Ją vadinančių draugu po truputėlį mažėja, ir ne veltui. Kokie draugai rengia blokadas? Kokie draugai grasina?

Kartais atrodo, kad Rusijai taikiai tiesiog neįdomu gyventi ir konfliktų galima susikurti pramogai. Tiesa tos pramogos brangokos, labai brangokos, bet atrodo tai Putino ir Medvedevo valdžiai nė motais, nes taip stambiai pramogauja Rusija jau antrą kart per pusę metų. Nemažai laisvo savo laiko praleidome stebėdami mačą Rusija – Gruzija, kur laimėtoja visgi liko Rusija, dabar rungtynės su Ukraina (ar visa europa?).

Rungtynės Rusija – Gruzija.

Labai įdomus mačas, tik labai skausmingas. Bet apie nuostolius ir kt. aš kalbėti nenoriu, man daug įdomiau šiek tiek kita. Pavyzdžiui pareiškimas, kad Lietuvos, Amerikos ir Ukrainos kariai kariavo Gruzijos pusėje. Kas taip sugalvojo? Ogi karo vadas. Rado lavonų su uniformomis, rado juodaodžių ir šviesiaplaukių ir padarė išvadą – juodukai yra Amerikonai, šviesiaplaukiai – pabaltijo kariai. Ar teko girdėti kanors absurdiškiau? Abejotinas yra jau pačio radimo faktas, bet išvada dar originalesnė. Karui jau einant į pabaigą buvo grasinama ir Lietuvai, kuri anot Rusijos persistengia remdama nusikaltėlius Gruzus.

Bet nepaisant viso šito Rusija išbandė savo jėgas, ir panašu kad Putinas tikrai gerai praleido laiką.

Rungtynės Rusija – Ukraina

Čia vėl tas pats, mistinės Ukrainiečių vagystės pagrindu užsukti čiaupai, Europa niršta, ypač Slovakai, Bulgarai, ir tik jau Europai būtų trūkusi kantrybė pareiškiama, kad Rusija atnaujino tiekimą – stabdo Ukraina. Na jei taip būtų pasakiusi Švedija, Vokietija, ar bet kuri normali valstybė – tikėti būtų galima, bet ką galvoti kai tai pasako Rusija. Čia vėl prisimenu Amerikonus ir Lietuvius Gruzijoj, dar ir Lietuvos patirtį galima prisiminti, kai perestroikos metais RTR rodė reportažus iš Vilniaus, kur Rusijos žurnalistai bėgo Vilniaus gatvėmis, nėjo arti langų,  nes į juos nuo stogų šaudė Lietuvos snaiperiai. Na juokinga, nieko negali pasakyti. Tiek juokinga kad net baugu…

Rusofobija

Šitas netoks jau ir senas terminas greitai prigijo ne tik mūsų šalyje, jį turi dauguma pabaltjo, skandinavai ir pan. Švedija net pradėjo svarstyti įstojimo į NATO galimybę, kas šiaip yra keista, nes šalis atsisakytų 200 metų neutraliteto. Baimė yra baimė. O šiuo atveju ji net ne be priežasties… Tad mums, tūliems Lietuvos gyventojams belieka laukti kitų Rusijos mačų ir tikėtis, kad  rungtyniausime ne mes…

Reklama

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: