Septintasis build’as

windows-7-logoKadangi šiandien neįpatingai įtempta diena, tad leidau sau papramogauti ir atsakyti sau į kelis klausimus. Tam tikslui instaliuojame Windows 7. Paskaitęs vieną kitą atsiliepimą ir pamatęs, kad šį 7000 build’ą žmonės vertina gerai, išankstinio nusistatymo neturėjau. Tad viskas nuo pradžių…

Instaliacija

Viskas kaip ir tikėjausi, languota, tvarkinga, gražu ir sklandu. Kaip ir visada Microsoft’o OS insttaliacija neperkrauna vartotojo pasirinkimo galimybėmis, informacija apie sistemą ir tt. Bėje užkliuvo vienas “feature“, tai – homegroup. Ši naujiena nėra tokia jau nauja, kadangi tai iš naujo gimusi longhorn funkcija. Dar nežinau su kuo kramtomas tas homegroup, bet apsaugos metodas skirtas jam, iš pirmo žvilgsnio atrodo apgailėtinai – diegiant windows jums parodomas slaptažodis, su prierašu kad reikėtų jį užsirašyti ir kai kursite homegroup, jis bus reikalingas.

dsc00011Na negi įmanoma dar labiau nepasitikėti savimi? Panašu, kad MS yra nusivylusi savo programuotojais, ir jų kodo saugumu, todėl nusprendė saugumą perkelti vartotojui ir trečios šalies kompanijoms.

Tiesa dar vienas nemalonus ir ne taip jau netikėtas malonumas – neįsivaizduoju kodėl, tačiau turintiems dar ir kitą OS šalia instaliuojamo septintuko (tas pats galioja ir Vištukui) patariu pasiskaitinėti kaip reikės atkurti sistemos darbą, nes Microsoftas pasirūpino, kad visi particijų vardinimai (unixe /dev/sda1 /dev/hda2 ir pan.) būtų sumainyti vietomis, šiaip pakeistų skaičiukus ar pan. Beje grub ar lilo atkurti irgi reikės.

Šviežias pyragas

Na išsikepus “7“ į kietąjį pirmi įspūdžiai visai neblogi, pasikrovė gan greitai, daugumą draiverių rado automatiškai, pritrūko vaizdo ir touchpad’o, bet čia jau neesmė. Atsirado keli nauji malonūs dalykėliai kaip sticky notes ir resource monitor (gal kam tai ir nenaujiena, bet Višta taip ir nesinaudojau XP tik prieš metus gerus kietąjam lankėsi paskutinį kartą).

Ką teko prisiminti – IE niekada nebuvo ir nebus gera naršyklė, jau pirmą kartą įjungus pakibo, aišku tai beta, aišku kad iki normalios versijos daug dar bus išaisyta, tik vienas dalykas – iki galo – niekada.

Dar viena džiugi naujiena – UAC jau nebetoks atkaklus, o visai priimtinas, aišku procesas nėra tobulas, bet… Vidutiniškai jau yra geriau nei labai blogai 🙂

Visa kita kolkas veikia padoriai, manau ateitye dar parašysiu apie tai.

Reklama

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: